مزایای کراتین مو چیست؟


قبل از اینکه به مزایای کراتین مو بپردازیم بهتر است توضیح دهیم کراتین مو چیست و چگونه روی مو تاثیر می گذارد؟

کراتین سنگ بنای ساختار مو است. کراتین یک پروتئین فیبری است که به معنای واقعی هر تار مو را تشکیل می دهد. وقتی مو آسیب می بیند برای ترمیم و تقویت ساختار طبیعی خود به کراتینه و محصولات حاوی کراتینه نیاز دارد.

مزایای کراتین مو چیست؟

 بدن ما به طور طبیعی پروتئین و کراتین را می سازد و در پوست، مو و ناخن موجود است. کراتین موجود در این درمان ها ممکن است از پشم گوسفند و پر یا شاخ حیوانات گرفته شود.

از مزایای کراتینه مو می شود به موارد زیر اشاره کرد:

درخشندگی مو:

آیا تا بحال فکر کرده اید چرا آینه نور را منعکس می کند ولی یک دیوار سیمانی نه؟ دیوار به خاطر ناهمواری سطح خود نور را به طور منظم منعکس نمی کند و در نتیجه چشم ما سطح دیوار را مات و کدر می بینید ولی سطح آینه یه سطح صاف و سیقلی و نور را بطور منظم به چشم ما بازتاب می کند و مایک سطح براق می بینیم سطح موی سالم دقیقا شبیه آینه است.

پولک های (کوتیکول ها) موی سالم به طور منظم در کنار هم قرار گرفته اند و در نتیجه موی سالم براق و درخشان است ولی وقتی مو آسیب می بیند در واقع کوتیکول ها کنده می شوند یا تغییر زاویه می دهند مو کدر می شود و درخشندگی مو از بین می رود. کراتینه برای مو پولک سازی انجام می دهد و باعث درخشندگی مو می شود.

کاهش مو خوره:

یکی از مهمترین دلایل ایجاد موخوره آسیب دیدن و کنده شدن کوتیکول ها (پولک های) سطح مو کراتینه همانطور که قبلا اشاره کردیم کوتیکول های آسیب دیده را ترمیم می کند و از ایجاد موخوره جلوگیری می کند.

از طرفی اصطکاک برس با مو به هنگام شانه زدن باعث شکستگی مو و ایجاد موخوره می شود و مو پس از درمان های کراتینه پف و وز و گره ندارد و برای شانه کردن نیاز نیست برس را با فشار روی مو بکشیم و خود این شانه زدن اصطکاک را به حداقل می رساند پس کراتینه مو، موخوره را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

رفع خشکی و وزی:

تحقیقات نشان داده پروتئین های هیدرولیزشده که در موادهای کراتینه موجود در بازار وجود دارد تا 100% رفع وزی مو و 80% رفع خشکی مو را به همراه دارد.

کراتین مو چیست

کاهش زمان خشک شدن:

درمان کراتینه در واقع تخلخل موهای شما را کاهش می دهد به این معنی که آب کمتری در داخل کوتیکول های موگیر می افتد باعث می شود زمان سشوار کشی تا حد زیادی کاهش یابد.

ضخیم سازی تار مو:

برخی از موها براثر رنگ و دکلره مداوم دچار آسیب کوتیکول (پولک) می شوند و این امر باعث نازک شدن تار مو می شود. درمان های کراتینه با توجه به احیای کوتیکول و پولک سازی باعث می شوند تار مو ضخیم تر شود و ظاهر پرتری به آن می دهد.

صاف شدن مو:

درمان های کراتینه برای افرادی که طرفدار موهای صاف هستند مناسب است. در این درمان ها روش هایی وجود دارد که درصد صافی کمتر و درصد احیای بالاتری دارد همیشه به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید. درمانگر و آرایشگر مو با تجربه با معاینه ی مو و کف سر شما و با مشاوره و اطلاع از سلیقه ی شما و شناخت جامع و کامل کراتینه های درمانی می تواند بهترین و سالم ترین مو را به شما هدیه بدهد. من در آکادمی تخصصی مو مژگان سهرابی با 6 سال سابقه کارتخصصی در زمینه صافی و احیای مو برای مشاوره از طریق تماس یا حضوری با افتخار در خدمت شما هستم

افزایش رشد مو:

رشد سریع‌تر موها یکی دیگر از فواید کراتین مو است. سالن تخصصی موی مژگان سهرابی که یکی از بهترین کراتین کارهای کشور شناخته می شود، می‌تواند با انعطاف و استحکام مو را افزایش دهد که به‌راحتی هم از بین نمی‌رود؛ به نظر می‌رسد که این موها سریع‌تر رشد می‌کنند زیرا دیگر انتهای آن‌ها دوشاخه و شکننده نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *