شامپوی کراتینه چیست؟


شامپوهای کراتینه برای تقویت و محافظت از مو طراحی شدن.شامپوهای کراتینه برپایه پروتئین اندکه برای ترمیم موهای آسیب دیده ایده ال هستند.

همچنین شامپوهای کراتینه مو شامل شامپوهای بدون سولفات وپارابن و شامپوهای با سولفات کم هستند که برای بعد از کراتین مو عالی هستند.

آیا شامپوی کراتین برای موهای ما مناسب هست یا نه؟

شامپو کراتین حاوی کراتین و پروتئین های هیدرولیز شده هستند که به حفظ نرمی و سلامت مو و استحکام موها کمک میکنند و همینطور نقش حفاظتی دارند درمقابل حرارت و اسیب های محیطی که قراره به موهای ما وارد بشود.حتی یکسری از شامپوها می توانند نقش محافظت کنندگی درمقابل گردوخاک و آفتاب را داشته باشند.

آیاشامپوکراتینه برای مومفیداست؟

شامپوکراتینه از آنجایی که PH متناسب باکف سربزرگسالان داره وبه دلیل اینکه نرمی و استحکام موها رو حفظ میکند و از آسیب مجدد موها جلوگیری میکند برای استفاده روزانه کاملامناسب است فقط افرادی که کف سرچربی دارند میتوانند هفته ای یکبار از شامپوی معمولی برای شستشوکف سرخوداستفاده کنند یاهم ماهی یکباراسکراب انجام بدن.

شامپوکراتینه به چه معناست:

شامپوکراتینه نام تجاری شامپوهایی است که حاوی پروتئین وکراتین هستند و باعث لطافت موها میشوند نکته مهم این است که چیزی که درجامعه ماعرف شده این است که شامپوی کراتینه یعنی شامپویی که برای موی کراتین شده استفاده میشود ولی در واقع شامپویی که برای موی کراتین شده استفاده میشه مهم این است که یا فری سولفات باشه یا سولفات کنترل شده داشته باشه به این دلیل که باعث ازبین رفتن اثر درمان کراتین نشود و ماندگاری کراتین را بالا ببرد
شامپوهایی که PH 5-5/5 دارند هم پاک کنندگی کافی دارند وچربی کف سر روبه خوبی تمیزمیکنند و هم اینکه باعث آسیب دیدن مو نمیشن.

چه کسانی نیازبه شامپوی کراتینه دارند؟

شامپوی کراتینه مصرفش برای همه مردم ازاد است وهمه میتونن استفاده بکنن تاموهای سالم تر و براق تری داشته باشند ولی برای افرادی که کف سرچربی دارند بعضی از شامپوهای فری سولفات باعث میشه که چربی کف سرشون بخوبی کنترل نشه و به این افرادتوصیه میشه که هفته ای یک تا دوبار از شامپوی معمولی برای شستن کف سرخوداستفاده کنند و ماهی یکبار اسکراب اسکالپ انجام بدهند

آیا شامپوی فری سولفات یاکراتینه باعث چربی مو میشود؟

شامپوهای فری سولفات به دلیل اینکه سولفات کنترل شده دارند و پروتیین ها و چربی های مغزی داخل این شامپو وجود دارد ممکن است چربی کف سررابه خوبی کنترل نکند و احساس چرب بودن موهایتان را به شما بدهد
تا یه حدی موندن چربی روی کف سر نیاز است وچربی سالم و مقوی مو است اما باعث تجمع چربی کف سرشود باعث آسیب رسیدن به فولیکول ها میشود و باعث ریزش و حتی ازبین رفتن فولیکول مو میشود و درنهایت موهاکم حجم شده وازبین میروند.

آیاشامپوهای کراتینه عوارض دارد؟

شامپوهای کراتینه هیچ عوارضی ندارند و تنها مشکلی که ممکن است ایجادکنند برای اسکالپ های چرب است وچربی کف سر را به خوبی نتوانندکنترل کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *