یکی از راه های درمان چربی کف سر، پاکسازی کف سر یا اسکراب اسکالپ می باشد. مخصوصا اگر موهای چرب دارید با اسکراب اسکالپ می توان چربی کف سر تا حد زیادی کنترل نمود.

اسکراب اسکالپ چیست؟

یکی از تخصصی ترین پاکسازی اسکالپ(پوست‌کف سر )اسکراب اسکالپه👌 اسکراب به معنای تمیز کردن و در کل پاکسازی عمقی پوست کف سر
همینطور که به‌ پوست صورت باید رسیدگی‌بشه به پوست سر هم باید رسیدگی بشه و حتی بیشتر. پوست سر همه ما پر از آلودگی و چربی های انباشته شده هست که اکسیژن رسانی به فولیکول مو را مختل می کند و باعث ریزش مو و خارش کف سر می شود.
اسکراب پوست سر همان سم زدایی و لایه برداری پوست می باشد، شما با این روش می توانید سلامت پوست سر و موها را تامین کنید. اسکراب اسکالپ (scalp scrub) به معنی پاکسازی چربی ها و آلودگی ها از کف سر می باشد.
اسکراب کف سر بهتون کمک میکنه که منافذ سرتون از آلودگی ها و باقی مونده شامپو و … تمیز بشن ،چون بسته بودن منافذ باعث شوره ، ریزش ، نازک شدن موها و … میشه.

چربی کف سر چطور باعث ریزش مو میشود؟

چربی اضافی ترشح شده منافذ پوستی را بسته و عمل تنفس پوستی یا همان اکسیژن‌گیری را مختل میکند، محیط نامناسب برای موها فراهم ‌شده،
خون‌رسانی به فولیکول موها صورت نگرفته و در نهایت باعث ریزش شدید مو خواهد شد.

چرا اسکراب اسکالپ کنم؟

۲ دلیل عمده برای انجام اسکراب اسکالپ وجود دارد، اول اینکه اکسیژن رسانی به پوست سر بیشتر شود، دوم اینکه انگل های دمودکس برویس و قارچ های مالاسزیا به طور طبیعی در پوست سر وجود دارند، و عدم رسیدگی به اسکالپ (پوست سر) ممکن است باعث زیاد شدن قارچ ها و انگل ها و همچنین باعث بروز بیماری های متعدد شود. با انجام اسکراب اسکالپ از مشکلات شایعی مثل نازکی موها، ریزش مو، دندروف (شوره) خشک و چرب، اگزما، خارش، التهاب و پوسته پوسته شدن کف سر جلوگیری می کنید. به همین دلیل پاکسازی عمقی پوست کف سر توصیه می شود.
چه کسانی اسکراب اسکالپ کنند؟
اسکراب اسکالپ تریتمنت برای تمام افراد با هر جنسیت و سنی و با هر طبیعت پوست سر (چرب / خشک / متعادل) مناسب می باشد. همچنین انجام اسکراب کف سر برای کسانی که پوست سر چرب یا خشکی دارند، باعث پیشگیری از فازهای بعدی و بالاتر بیماری می شود.

فواید پاکسازی اسکالپ چیست؟

• از بین بردن چربی کف سر
• تحریک فولیکول مو
• درمان شوره و پوسته سر
• پاکسازی انواع قارچ ها
• رویش مجدد موها

تاثیر اسکراب پوست سر در کراتین مو

ماده ای که توی شامپو باعث تمیزکنندگی میشه سولفاته…..
وقتی شما بعد کراتین مدام از شامپوی فری سولفات استفاده میکنید کف سرتون تمیز نمیشه و یه لایه چربی کف سرتون باقی میمونه دور فولیکول میگیره و اکسیژن به پیاز مو نمیرسه بخاطر چربی زیاد تو کف سر ریزش میگیرید

پس از هر ۴ حموم، دو دفعه با شامپو بدون سولفات و دو دفعه دیگه از شامپو معمولی استفاده کنید که چربی کف سر تمیز کنه و ماهی یکبار اسکراب کف سر انجام بدید.

و در آخر اسکراب اسکالپ تریتمنت، با برداشتن سلول های مرده پوست سر و پاکسازی چربی ها و سبوم اضافی، خون رسانی به فولیکول های مو را چند برابر کرده و در نتیجه باعث بهبود بیماری ها و افزایش چشمگیر رشد موها می شود.

همینطور که تو فیلم می بینید کف سر رو اول با دستگاه آنالیزور آنالیز کردیم و پر از شوره و چربی اضافی بود.

که با انجام درمان ها در نهایت همه ی مشکلات رفع شدن با توجه به اخر ویدیو که با دستگاه انالیزور چک کردیم و نتیجه همونطور که‌مشاهده می کنید فوق العاده بود.

شما هم از دست شوره و پوسته کلافه شدین؟؟
حتما و حتما اسکراپ اسکالپ کنید …تا از شر بیماریهای کف سر خلاص بشید ✌️😉